Sprey poliüretan nedir ?

Sprey poliüretan uygulaması gelişmiş ülkelerde başta inşaat sektörü olmak üzere bir çok sektörde yaklaşık 50 yıldır aktif kullanılan, ülkemizde ise özellikle son 10 senedir pazar payının %80 nine sahip olan inşaat sektöründe temel perde betonlardan çatıya hemen her noktada kullanılan bunun yanı sıra fabrika çatılarında, soğuk hava ve kuru gıda depolarında hayvan barınaklarında boru ve tank yalıtımında gemi ve yatlarda kısacası ısı yalıtımı gerektiren her noktada sprey poliüretan kullanılmaktadır.
Isı yalıtımında insanların poliüretan uygulamasını tercih edilmesinin en büyük sebebi ısı iletkenlik katsayısıdır. Uygulama düşük bir ısı iletkenlik katsayısına sahip olup alternatif yalıtım ürünleri olan Taş yünü,polistiren (EPS-XPS) ve püskürtme bor yalıtımı gibi bir çok ürünü geride bırakmıştır.

Sprey poliüretan nasıl uygulanır ?
Uygulama yüzeyine yüksek basıncı poliüretan sprey makinası ile sıvı olarak uygulanan ve 2 saniye gibi kısa bir zaman diliminde kendi hacminin yaklaşık 30 – 40 katı şişerek poliüretan köpük halini alan temelden çatıya birçok alanda kullanılan uygulamaya sprey poliüretan denir.
Sprey poliüretan uygulaması mobil izolasyon araçlarımız içerisinde bulunan özel donanımlı poliüretan makinesi ve yüksek yoğunluktaki poliüretan ham maddesinin makinemiz aracılıyla hortuma iletilmesi ve özel sprey tabancasıyla yerinde püskürtülerek uygulanmasıdır.
Püskürtme olarak uygulanan sprey poliüretan köpük reaksiyonun çok hızlı olması nedeniyle her türlü alana saniyeler içerisinde mutlak kuvvet ile yapışmakta ve yıllar sonra dahi uygulama sarkma , kendini geri bırakma gibi sorunlar yapmamaktır.
Kusursuz bir sprey poliüretan uygulaması için bir çok faktör önemli rol oynamaktadır bunların başında uygulamada kullanılan ham madde ve onu yüzeye tatbik eden personel yer almaktadır. Kaliteli bir poliüretan köpük uygulaması için uygulama katlar halinde yapılmalı ve her kat için kalınlık ortalama 1 cm olacak şekilde ayarlanmalıdır.
Sağlıklı bir uygulamada ilk kat yüzeye astar olarak tatbik edilir kurumasına müteakip uygulama son kalınlığı ulaşıncaya dek katlar halinde devam eder.
Sprey poliüretan uygulamasının özellikleri Isı yalıtımında bilinen en iyi malzemedir. Uygulama ek yeri bulundurmaz. Uygulandığı alanı paslanmaya karşı korur.
Sprey olarak uygulandığından bütün boşlukları doldurarak ısı köprüsüne izin vermez. Benzin,gaz ve kaynak dumanına karşı dayanıklıdır deforme olmaz.
Yatay ve düşey alanlarda rahatlıkla uygulanabilir ve üzerinde yürünebilir. Uygulama hızı yüksektir. 3cm/Gün/8002

HAKKIMIZDA

YAKA YALITIM Ailesi Olarak; Siz Değerli Müşterilerimize hizmet vermek, yalıtım konusunda engin bilgilerimizi sizlerle paylaşabilmek ve yine sizlerin memnuniyetiyle sektörün en iyisi olma yolunda ilk adımı attık ve şirketimizi Kocaeli’ de kurduk.

Şirketimiz sektörüyle alakalı teknolojik gelişmeleri çok yakından takip edip sizlere daha kaliteli hizmetler sunabilmek amacıyla, Kocaeli'de ve Çevresinde YAKA YALITIM firması olarak 100% Müşteri memnuniyeti kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hızlı İletişim

    YAKA Yalıtım Temizlik Gıda ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

    Yeni Mah. 5106 sk. 8 A Çayırova KOCAELİ

    Tel: 0262 743 6323 - Gsm : 0533 204 6941

    info@yakayalitim.com

KATOLOG İNDİR

© Copyright 2018 Yaka Yalıtım & İzolasyon