Polyurea Kaplama

Polyurea kaplama uygulaması ülkemizde son 10 senede aktif olarak su yalıtımı uygulamalarında kullanılan son dönemlerde ise zemin kaplama ,paslanmaya karşı korumak gibi farklı alanlarda da tercih edilmektedir.

Polyurea iki bileşenli özel polyurea makinesi yardımı ile uygulanan ek yeri oluşturmayan yeni nesil izolasyon ve kaplama ürünüdür. Polyurea kaplaması yapılan alanlar %100 sızdırmaz olur.Bir nevi yapınızda hem zemin kaplama uygulaması yaptırırken aynı zamanda su yalıtımı uygulamasını da yaptırmış olacaksınız. Polyurea kaplama uygulaması alternatif zemin kaplama ve su yalıtımı uygulamalarına göre bir çok avantaj içermektedir. 30 – 35 sene ömrü olan polyurea kaplama uygulamasının aynı zamanda kimyasal asitletlere karşıda direnç göstermektedir.

Uçucu madde içermeyen polyurea kaplama uygulaması %400 elastikiyet özelliği ile milimetrik boşluklara kadar dolarak fiziksel ve kimyasal maddelere karşı dayanıklılık gösterir.Mükemmel fiziksel ve kimyasal dayanımlı Polyurea Kaplamalar iç veya dış mekân fark etmez eski yada yeni yapılarda %100 su yalıtımı ve zemin kaplaması yapılmasına olanak tanır.

Polyurea kaplama nasıl uygulanır ?

Polyurea kaplama uygulaması mobil izolasyon araçlarımız ile çift bileşenli sıvı polyurea kaplama hammaddesinin ısıtıcılı hortum ve reaktör makinemiz ile hortum aracılı ile uygulama alanına taşınarak yüksek basınç ve ısı altında uygulama yüzeyine püskürtme yöntemi ile uygulanmaktadır. Polyurea kaplama uygulaması yapılan alanlar anında 1 dakika içerisinde insan trafiğine 1 saat içerisinde ise araç trafiğine açılabilir.

Polyurea kaplama uygulaması yapılamadan önce uygulanacak alana göre zemin hazırlığı yani astar uygulaması yapılmalıdır. Polyurea her türlü yüzeye sorunsuz olarak tatbik edilebilir önemli olan uygulanacak zemine göre yapılan zemin hazırlama uygulamasıdır. Polyurea beton bir zemine uygulanacak ise beton silim makineleri ile silinerek temizlenmeli tüm köşe ve birleşim yerleri epoksi astar ve kuvars kum ile pah yapılarak sağlam hale getirilmeli yüzeyde tamir tadilat görecek alanlar var ise epoksi ile mortar yapılmalı ve daha sonrasında astar uygulamasına geçilmelidir.

Polyurea kaplama yapılacak alan fayans yüzey ise mevcut olan fayanslar kontrol edilmeli gevşemiş olan yerinden kalkan fayanslar tamir edilmeli yada yenileri ile değiştirilmelidir.Tamir ve tadilat uygulamasından sonra fayanslar spiral taş motorları yardımıyla veya elmas uçlu hafif silim makineler yardımı ile silinerek fayansın yüzeyinde bulunan parlak tabaka arındırılmalıdır.Fayans derz aralarında aşında durumuna göre poliüretan mastik yada derz dolgu işlemi yapılabilir. Polyurea kaplama uygulaması yapılacak alanda bulunan tüm köşe birleşim yerlerine pah uygulaması yapılarak yüzeydeki keskinlik giderilir ve daha sonra polyurea kaplama uygulamasına geçilebilir.

Polyurea kaplama uygulaması zeminlerde istenilen her renk olarak yapılabilmektedir. RAL renklerinde UV dayanımlı ve dekoratif son kat polyurea renk seçenekleri ile eski veya yeni yapılarda %100 su yalıtımı ve sınırsız renk çözümleri sunar.

HAKKIMIZDA

YAKA YALITIM Ailesi Olarak; Siz Değerli Müşterilerimize hizmet vermek, yalıtım konusunda engin bilgilerimizi sizlerle paylaşabilmek ve yine sizlerin memnuniyetiyle sektörün en iyisi olma yolunda ilk adımı attık ve şirketimizi Kocaeli’ de kurduk.

Şirketimiz sektörüyle alakalı teknolojik gelişmeleri çok yakından takip edip sizlere daha kaliteli hizmetler sunabilmek amacıyla, Kocaeli'de ve Çevresinde YAKA YALITIM firması olarak 100% Müşteri memnuniyeti kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hızlı İletişim

    YAKA Yalıtım Temizlik Gıda ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

    Yeni Mah. 5106 sk. 8 A Çayırova KOCAELİ

    Tel: 0262 743 6323 - Gsm : 0533 204 6941

    info@yakayalitim.com

KATOLOG İNDİR

© Copyright 2018 Yaka Yalıtım & İzolasyon