Yalıtım Nedir

Yalıtım ısı, su, ses ve elektrik akımlarının veya yangının olumsuz etkilerinin geçişlerini engellemek amacıyla kauçuk ve benzeri elastomerik yapıda olan poliüretan, polietilen, polimerlerden geliştirilmiş kaplama yapılarak izolasyonların sağlanması amacıyla kullanılmaktadır.

Yalıtım Çeşitleri Nelerdir?
Yalıtım, bir çok sektörde kullanılabilmektedir. Diğer adıyla izolasyon ısı, su, ses ve elektrik akımlarının veya yangınların etkilerini ortadan kaldırmak için kullanılır.
Isı İzolasyonu, genel olarak atmosferik etkilerin azaltılması amacıyla ısı transferini korumak amacıyla konutlarda, endüstriyel alanlarda, yaşam alanları olan tüm barınaklarda enerji verimliliğini arttırmak amacıyla tercih edilmektedir.
Su İzolasyonu, daha çok su ve yağmur gibi etkilerden korunmak için yaşam alanlarımızın korozyona karşı korunması ve yaşamımızda kullandığımız bir çok ürünün korunması amacıyla yüzeylerinin kaplanarak korunmasını sağlayan yöntemdir.
Ses İzolasyonu, Ses kirliliği son zamanlarda yaşamımızı son derece olumsuz etkileyen sorunların başında gelmektedir. Ses ve gürültü kirliliğinin engellenmesini sağlayan yumuşak ve hava hücreli köpüklerin kullanılmasıyla ses kesici bariyerler oluşturulmasına Ses yalıtımı denir.
Elektrik İzolasyonu, üretimlerin ve yaşamımızın temeli olan elektrik, iletken bir enerji olması nedeniyle hayatımızı kolaylaştırdığı kadar zararlıda olmaktadır. Elektrik akımlarının taşınması esnasında korunmak amacıyla kullanılan materyallerin dış ve temaslarını engellemek amacıyla kullanılmaktadır.
Yangın İzolasyonu, Yangın da diğer izolasyon yapılması gereken yöntemler kadar önemli ve hayatımızda son derece zararlı olabilmektedir. Yangın yalıtımı günümüzde yeni yönetmeliklerle yapılarda kullanılan bir çok ürünün yangına karşı dayanımı arttırmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu ürünler daha çok doğal yapılı inorganik bileşiklerden oluşmaktadır.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Polyurea Kaplama Nedir?

Polyurea kaplama ,poliüre, sentetik reçine antikorozyon bileşeni olarak bilinir; Yunanca bir kelimedir. Poliüre kaplama; Su izolasyonuna karşı yüksek dayanıklılığı nedeniyle, birçok alanda yüzeyine uygulanır. Uygulama amacının en temel özellikleri.
Günümüzün kullandığı zemin kaplamaları arasında yoğun ilgi vardır. Özel makine ekipmanlarıyla püskürterek yapılabilir. Uygulama oldukça pratiktir. Kullanmaya başladığınızda aynı kısa sürede.
Poliüretan kaplama türleri 15-20 dakika sonra çabucak hazırlanır. Dikey yüzeylerde kolayca gösterilebilir, çünkü çok çabuk kürlenmeyi gösterir. Dikey bir yapı olmadığından akış riski yoktur. Poliüre kaplama, yüksek sürtünme direncinden ödün vermez.
Güneş ışığına karşı da dayanıklıdır. Uygulama süresi istenen renkte olabilir. Poliürea sprey kimyasal direnci de mevcuttur.
Tüm özellik özellikleri birçok yüzey alanına dahil edilmiştir. Tüm alan kaplamaları için sadece alanda kırık olan onarım alanından uygulama yapılır. Binaların seramik kaplı çatıları, her türlü su birikintisinde havuzlar ve araba kasaları gibi birçok yere uygundur. Pratik olarak, arzu edilen bölgelerde zahmetsizce yapılabilir. Çok daha kolay olacak!

HAKKIMIZDA

YAKA YALITIM Ailesi Olarak; Siz Değerli Müşterilerimize hizmet vermek, yalıtım konusunda engin bilgilerimizi sizlerle paylaşabilmek ve yine sizlerin memnuniyetiyle sektörün en iyisi olma yolunda ilk adımı attık ve şirketimizi Kocaeli’ de kurduk.

Şirketimiz sektörüyle alakalı teknolojik gelişmeleri çok yakından takip edip sizlere daha kaliteli hizmetler sunabilmek amacıyla, Kocaeli'de ve Çevresinde YAKA YALITIM firması olarak 100% Müşteri memnuniyeti kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hızlı İletişim

    YAKA Yalıtım Temizlik Gıda ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

    Yeni Mah. 5106 sk. 8 A Çayırova KOCAELİ

    Tel: 0262 743 6323 - Gsm : 0533 204 6941

    info@yakayalitim.com

KATOLOG İNDİR

© Copyright 2018 Yaka Yalıtım & İzolasyon