Bitumen Su Yalıtım

Bitümen su yalıtımı, bitüm esaslı izolasyon işlemidir. Bitümen, su yalıtımında kullanılan kimyasal bir üründür. Bu ürün, ham petrolden elde edilmekte ya da petrol rafinelerinde petrolün damıtılması ile elde edilen petrol türevidir ve katıdır. Bitümen, asfalt ve benzeri uygulamalarda sıklıkla görülmektedir. Sürüldüğü yüzeyin su alımını engelleyen bitümen, iyi bir su izolasyon malzemesidir.

Bitümün FV dayanımı düşüktür. Bu nedenle açık alanlarda uzun süre dayanıklı olması mümkün değildir. Bitümen malzemeler, direnci zayıf olan kimyasallar arasında bulunmaktadır. Bitümen su izolasyonu, bitüm membranlar ve likit bitüm membranlar olarak iki garklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan birisi bitüm PVC memranlardır. PVC bitüm membranlar, ilave yeri bulunan rulo halinde üretilmektedir. Kaplaması ise hazır halde yapılmaktadır. Sürme bitim membranlar, sıvı haldedir. Bu membranlar, hava ile kürlenmekte ve kurumaya hazır hale getirilmektedir. Sürme bitüm membranlar katlar halinde uygulanmaktadır. Bu sayede yalıtımda da ek yerleri olmamaktadır.

Uygulama

Bitümen su yalıtımı, teraslarda, perde duvarlarda, toprak altındaki alanlarda, ıslak zeminlerde ve çatılarda uygulanmaktadır. Bitümlü su izolasyon malzemesi, uygulaması basit yalıtım uygulamalarının yapılmasını sağlamaktadır. Bu malzemeler, tek bileşenlidir. Uygulama yapılırken zeminler kirden ve tozdan tamamen arındırılmalıdır. Sonrasında ilk kat uygulamasında bitüm, selilozik tiner kullanılarak inceltilmeli, rulo ya da fırça ile uygulanmalıdır. Sürme işlemi de metrekarede 1 kilo olacak şekilde katlar halinde yapılmalıdır. Tüm yapılarda su yalıtımı için vazgeçilmez malzeme olan Bitümen memranlar, su yalıtımı için vazgeçilmez malzemedir. Uzun ömürlü olan bu malzemeler, su yalıtımı için en uygun malzemelerin başında gelmektedir.

Bitümen su yalıtımı, binaların yapım aşamasının başında sudan korunması için yapılmaktadır. Ayrıca çatı izolasyonlarında da bitüm esaslı malzemelerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Bitüm esaslı malzemenin işlemesi kolaydır. Kolay bulunan bir malzeme olan bu yalıtım malzemesi tamamen doğaldır. Esnek bir yapıya sahip olan Bitümen su yalıtım malzemesi, zemindeki çatlakları tamamen doldurabilmektedir. Bu yalıtım işlemini yaparken işçilik önemli bir ayrıntıdır. Firmamız, konusunda deneyimli ve eğitimli teknisyenleri ile her tür yalıtım işlemini kusursuz bir şekilde yerine getirmektedir. Firmamız, koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile hizmet vermektedir.

HAKKIMIZDA

YAKA YALITIM Ailesi Olarak; Siz Değerli Müşterilerimize hizmet vermek, yalıtım konusunda engin bilgilerimizi sizlerle paylaşabilmek ve yine sizlerin memnuniyetiyle sektörün en iyisi olma yolunda ilk adımı attık ve şirketimizi Kocaeli’ de kurduk.

Şirketimiz sektörüyle alakalı teknolojik gelişmeleri çok yakından takip edip sizlere daha kaliteli hizmetler sunabilmek amacıyla, Kocaeli'de ve Çevresinde YAKA YALITIM firması olarak 100% Müşteri memnuniyeti kapsamında hizmet vermeye devam ediyoruz.

Hızlı İletişim

    YAKA Yalıtım Temizlik Gıda ve İnş. San. Tic. Ltd. Şti.

    Yeni Mah. 5106 sk. 8 A Çayırova KOCAELİ

    Tel: 0262 743 6323 - Gsm : 0533 204 6941

    info@yakayalitim.com

KATOLOG İNDİR

© Copyright 2018 Yaka Yalıtım & İzolasyon